Žákovské parlamenty v Poslanecké sněmovně

I tento jsme pořádali akci s názvem „Co dělají školy pro demokracii?“, tentokrát na půdě Poslanecké sněmovny ČR. Představili jsme zde inspirativní projekty, které děti v žákovských parlamentech samostatně zrealizovaly a které jsou zajímavé i pro ostatní školy.

 

Komu je akce určena?

Školám, které mají žákovský parlament a dlouhodobě usilují o posilování participace dětí na životě školy. Přihlásit se mohla jakákoliv škola, jejíž žákovský parlament v posledním roce uspořádal pěknou akci, o kterou se chce podělit s ostatními. Z přihlášek jsme vybrali 10 nejlepších, jejichž zástupci spolu s koordinátorem dorazili na slavnostní vyhlášení do Poslanecké sněmovny ČR.

TOP 10 :

ZŠ a PrŠ Dvůr Králové

ZŠ Církvice

ZŠ Jablonné n. Orlicí

ZŠ Křižná, Valašské Meziříčí

ZŠ Lužec n. Vltavou

ZŠ Masarova, Brno

ZŠ Písečná, Chomutov

ZŠ Boženy Němcové, Přerov

ZŠ T.G. Masaryka, Blatná

FZŠ Ústí n. Labem

 

HLASOVÁNÍ VEŘEJNOSTI: Probíhalo na našem youtube kanálu, kde jsou ke shlédnutí všechna videa 10 vybraných škol. Jednoduše jste mohli dát lajk tomu videu, které vás nejvíce oslovilo. Nebo klidně všem:)

Odkaz na soutěžní videa

PREZENTACE V POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ ČR: Za účasti všech přihlášených škol a hostů se zástupci nejlepších 10 parlamentů představili na půdě Poslanecké sněmovny ČR. Termín slavnostního vyhlášení: 4.dubna 2024 

VYHLÁŠENÍ: K vašim lajkům jsme přidali hlasy poroty a přítomných hostů, které se udělovali přímo na místě a vyhlásili jsme ten Nejinspirativnější projekt roku. Tím se stala “Volba prezidenta školy” ZŠ Lužec. Gratulujeme!