Příběhy a hry

Představujeme vám to nejzajímavější, co děje se ve školách v jednotlivých žákovských parlamentech po celé ČR. Čtěte, prohlížejte fotografie a videa a nechte se inspirovat nápady, které můžete přenést i do vaší školy. Nabízíme také výběr z našich bohatých zásob osvědčených aktivit. V přehledné databázi s praktickým filtrem si můžete vybrat z více než 60 her.

 

 

 

Příběhy ze škol

Sbíráme příběhy žákovských parlamentů, které se dlouhodobě snaží svou činností zlepšovat podmínky a klima ve své škole i v přilehlém okolí. Dobrých zpráv není nikdy dost a je skvělé, když si jich všímáme více než toho, co je špatně. Čtěte a inspirujete se. Dokáže to také.

Zažijte měsíc dobra

Děti ze základní školy Chýně se rozhodly, že odmění odznáčkem Dobráčkem každého, kdo bude v průběhu jednoho měsíce konat dobré skutky. A vymyslely toho ještě více.

Příběhy ze škol

Hry

Hry vhodné pro žákovský parlament, ale také třídní kolektiv nebo jakoukoliv skupinku dětí. Rozmyslete si, co má být cílem aktivity, a pak už si jen hrajte.

V naší databázi najdete hry rozdělené podle jejich zaměření:

  • Chrlení a třídění nápadů
  • Komunikace
  • Ohlédnutí a hodnocení
  • Plánování a propagace
  • Podpora spolupráce
  • Seznámení a prolomení ledů
  • Zklidnění nebo aktivizace dětí

Sledujte naše stránky, budeme aktivity průběžně přidávat.

Databáze her

Projekty v obrazech

Zrealizovat skvělý projekt je jedna věc, umět ho prezentovat je věc druhá. Vedeme děti k tomu, aby dokázaly svou činnost v parlamentu zajímavě představit veřejnosti. Každoročně pořádáme soutěž o nejlepší projekt a tvůrci 10 nejlepších se mohou prezentovat před porotou a hosty na půdě Senátu ČR. Podívejte se na soutěžní videa z posledních ročníků.

Jak vypadala „Velká party pro republiku“? Celkem 999 žáků v čele s parlamenťáky ze ZŠ Masarova se v jeden zářijový den setkalo v Líšeňské rokli v Brně, aby zasadili hned čtyři Stromy republiky.

Projekty roku