Jak podpořit sám (sama) sebe / Učím (se)

Cena: 4.800,- Kč (10% sleva pro školy v síti Škola pro demokracii, lze hradit ze šablon OP JAK)
+ ubytování a plná penze během kurzu činí 3.000,- Kč / osoba
Rozsah: 12 hodin (16 vyučovacích)
Termín: 24. – 26. 11. 2023 
Místo konání: Chalupa Podhora, Dobrkov 28, Luže
Cílová skupina: všichni učitelé s otevřenou hlavou, kteří chtějí posunout svoje osobní a pedagogické schopnosti zase o kousek dál, vhodné pro třídní i oborové učitele, koordinátory parlamentů i ostatní pedagogické pracovníky
Informace: Veronika Vidláková

Cíle semináře: 

Cílem tohoto semináře je podpořit vás, pedagogy, jak na úrovni profesní, tak na té lidské. Protože právě učitelství propojuje tyto dvě roviny velmi těsně a nemilosrdně.

Jak říká intuitivní pedagogika: Děti nezajímá co jim říkáte, ale jaký jste člověk. Jak komunikujete s ostatními, jak řešíte konflikty, jak se stavíte ke svému okolí a ke světu vůbec.

A abyste mohli ve třídě vytvářet respektující a citlivé prostředí, ve kterém se děti cítí dobře a chtějí se učit,  je potřeba respektovat a citlivě přijímat sám sebe. Znát se. Být opravdový. Být sám k sobě shovívavý. Umět o sebe pečovat.

A to vše budeme zkoušet, objevovat a trénovat právě na tomto semináři.

Hlavní témata semináře: 

  • Větší poznání sama sebe, schopnost pojmenovat, co se ve mě děje
  • Pochopení principu, jak trauma ovlivňuje naše osobní i profesní vztahy
  • Vyzkoušení si technik pro zlepšení schopnosti cítit se a pozorovat
  • Zážitek podpory stejně profesně zaměřené skupiny
  • Kreativní zpracování svojí učitelské vize

Díky tomu, že seminář probíhá celý víkend a ve skupině dalších účastníků, budete mít možnost sami sebe vidět skrze oči a reakce ostatních. Je třeba mít odvahu a odhodlání nahlédnout i ty méně příjemné části vaší osobnosti a vystoupit z pohodlí vašich zajetých kolejí. Odpoutat se od toho, co se děje venku a více porozumět tomu, co se odehrává uvnitř vás a jak to zpětně ovlivňuje vaše okolí.

Benefity mohou být veliké. Můžete se cítit ve své roli učitele uvolněněji a více sami sebou. Můžete rozvinout svoje profesní i osobnostní kompetence a díky tomu se stát větší podporou pro svoje žáky i ostatní kolegy.

Budeme si hrát, povídat si, tvořit a prožívat naplno. Přidejte se, bude to jízda!

Budeme pracovat prožitkově, uvnitř i venku v přírodě.  Budeme debatovat v kruhu a osvojovat si teoretické zásady, sdílet svoje prožitky a emoce, naslouchat jeden druhému. Budeme pracovat ve skupině i každý sám se sebou. Vyzkoušíme si cvičení/ meditaci na vnímání a pozorování sama sebe . Budeme tvořit, společně se smát a možná i plakat a  je možné, že se potkáte se svými silnými emocemi. Všechno je možné, všechno je dovolené.

Reference účastníků

Kurz byl naditý zážitky, inspiracemi, poznatky, poznáním. Krásné prostředí, pozoruhodné aktivity, výborné jídlo, příjemná a přátelská atmosféra, obrovské nasazení lektorek.
Alena Bartošová

Víkend, kde poznáte sami sebe tak trochu i z jiné než pedagogické stránky. Vše v pohodě a v klidu jak je Verče a Barče vlastní, přesto setkání plné emocí, vzájemného respektu a pochopení. Těším se na další pokračování.
Josef Pokorák

Chtěla bych poděkovat za krásné prožití víkendu v nádherném prostředí a příjemném kolektivu. Více jsme se zaobírali vnitřním tělem, našimi pocity a traumaty. Ale i to bylo inspirativní a mě to dalo pohled zase z jiného úhlu. Po celou dobu nás nikdo do ničeho nenutil a vždy se dalo na všem domluvit a v mém případě bez problému respektovat většinový názor a potřeby skupiny. Ale i to bylo zajímavé – být v pozici pozorovatele. Lektoři byli upřímní a milí. Respektovali potřeby skupiny a dokázali vše přizpůsobit. Děkuji za zážitek. 
Bártová Denisa 

Důležité upozornění a storno podmínky

V rámci akce pořizujeme fotografické záznamy, které mohou být zveřejněny pro propagaci CEDU na tomto webu nebo jako ilustrační fotografie na naší facebookové stránce.

Všeobecné obchodní podmínky CEDU