Městský den dětí na plovárně

Městský den dětí na plovárně

Před několika lety oslovila paní starostka několik blatenských institucí, aby společně pořádaly Den dětí, který bude zdarma pro všechny blatenské děti. Žákovský parlament ze základní školy TGM se k této myšlence okamžitě přidal a od té doby je každoročně spoluorganizátorem této velké akce.

Fantazii se meze nekladou

Přípravy na Den dětí jsou velké, parlamenťáci se zúčastňují společných schůzek všech organizátorů, které se konají v Domě dětí a mládeže. Na první schůzce se vždy dozví téma, v loňském roce to byl Svět Fantasy, v letošním Cesta kolem světa. Na další schůzky už přicházejí s konkrétními nápady, co bude náplní jejich stanovišť, s návrhem na rozpočet, který budou potřebovat a s dalšími požadavky.

Při schůzkách žákovského parlamentu padne kolikrát i více než 40 nápadů na různé hry a aktivity, ze kterých je potřeba vybrat 5. Akce se tradičně účastní přes 300 malých návštěvníků.

Tento projekt má mnohem větší význam, než se možná na první pohled zdá. Není to jen o tom, že si děti vyzkouší uspořádat něco pro jiné děti, ale především o tom, zástupci Města Blatná včetně paní starostky, ale další dospělí organizátoři z řad Centra kultury a Domu dětí a mládeže, se na děti z žákovského parlamentu obracejí s důvěrou již několik let a zapojují je do spolurozhodování o tom, co se v jejich městě bude dít.

Veronika
10. 12. 2019
Máme se dobře. Chceme to dopřát ostatním dětem.

Máme se dobře. Chceme to dopřát ostatním dětem.

S charitativními sbírkami mají členové parlamentu ze základní školy Novolíšeňská v Brně dlouholetou zkušenost, takže když začali…

Senioři, pojďme ven!

Senioři, pojďme ven!

Projekt zaměřený na seniory, kteří na sklonku svého života často propadají stesku a pasivitě, vymysleli…