Děti navrhují veřejné prostory

Děti navrhují veřejné prostory

V rámci projektu Moje stopa, ve kterém se občané mohou vyjadřovat k participativním rozpočtům obcí, se žáci ze základní školy Karla Čapka rozhodli navrhnout vylepšení veřejných prostor v okolí budovy jejich školy.

Řekněte, co se vám líbí

Do vymýšlení nápadů se zapojily děti z celé školy. Ze všech návrhů pak žákovský parlament, tedy zástupci žáků jednotlivých tříd, vybral nápad na realizaci workoutového hřiště v parku Heroldovy sady.

Návrh byl podán s odůvodněním, že by hřiště pomohlo zlepšit trávení volného času starších žáků venku pod širým nebem, podpořilo zdravějšího životního stylu mladých lidí a zlepšilo kondici obyvatel všech věkových skupin.

Umíme si to vyjednat sami

Členové žákovského parlamentu zamýšlený návrh zpracovali, představili a diskutovali o něm na několika veřejných slyšeních ve spolupráci s MČ Praha 10 a s občany Prahy 10. V konkurenci s desítkami dalších návrhů občanů Prahy 10 prošel jejich návrh veřejným hlasováním. Hřiště bylo slavnostně otevřeno 5. 9. 2017.

Podívejte se na krátkou reportáž ze slavnostního otevření hřiště na Praha TV.

Veronika
10. 12. 2019
Máme se dobře. Chceme to dopřát ostatním dětem.

Máme se dobře. Chceme to dopřát ostatním dětem.

S charitativními sbírkami mají členové parlamentu ze základní školy Novolíšeňská v Brně dlouholetou zkušenost, takže když začali…

Senioři, pojďme ven!

Senioři, pojďme ven!

Projekt zaměřený na seniory, kteří na sklonku svého života často propadají stesku a pasivitě, vymysleli…