Hledáme talenty

Každá základní škola skrývá v sobě spoustu talentů. Jak je ale nejlépe objevit a poznat? Na základní škole Staré město uspořádali členové žákovského parlamentu soutěžní přehlídku, do které se mohl přihlásit každý, kdo chtěl představit svůj koníček.

Jak uspořádat talentovou show?

Parlamenťáci si na jednom svém pravidelném zasedání rozdali úkoly. Vyráběli plakáty, vytvořili logo akce, nazpívali znělku, oslovili porotu ve složení: dvou nezávislých žáků, dvou vyučujících a dvou vedoucích z domu dětí a mládeže. Do castingu se přihlásilo 25 soutěžních a do finále postoupilo 12 nejlepších.

Finále znamenalo další přípravy. V první řadě žáci zařídili prostory kulturního centra včetně ozvučení, oslovili pana starostu, kterého pozvali jako předsedu poroty. Sehnali i ceny ze sponzorských darů.

Show pokračuje

Organizátoři akce vyzdobili sál a provedli generálku. Rozhodnout o vítězi bylo skutečně těžké, ale drobnou odměnu dostali všichni účinkující. O show se zajímala také média, která byla pozvána zástupci žákovského parlamentu.

Tento projekt byl nejen pro parlamenťáky příležitostí naučit se spoustu nových dovedností, ale také poskytnutím příležitosti účinkujícím předvést svůj talent ostatním spolužákům a inspirovat je ke smysluplnějšímu trávení volného času.

Veronika
10. 12. 2019
Den prostřených stolů

Den prostřených stolů

Že se ve školní jídelně nejde příjemně naobědvat? Parlamenťáci ze základní školy Hálkova v Humpolci dokázali,…

Proměna školy

Proměna školy

V jednom školním roce stráví děti ve škole přibližně 180 dní a spoustu hodin. Kdo jiný…