Psi volají SOS

Psi volají SOS

Pomáhat může být psina, obzvlášť když jde o pomoc čtyřnohým kamarádům z psího útulku v Maršovicích. Útulku s blížící se zimou docházely prostředky na péči o nemocné a opuštěné pejsky, a tak se děti z Jílového u Prahy rozhodly pomoci. V průběhu školního roku uspořádaly hned několik benefičních akcí zaměřených na získání finanční a materiální pomoci pro útulek.

Nemalujeme pod psa, ale pro psy

Nejprve vybírali zástupci žákovské samosprávy dary na listopadovém vánočním jarmarku, a to jak sběrem do kasiček, tak i prodejem vlastnoručně vyrobených předmětů s vánoční tématikou. V průběhu zimy zapojili pak do pomáhání celou školu. Žáci všech ročníků malovali obrázky psů, které byly nabízeny v jílovských kavárnách, jídelnách a restauracích v rámci prodejních výstav.

Tento projekt je příkladem toho, jak může žákovský parlament v dětech rozvíjet spoustu dovedností potřebných pro život včetně sociálního cítění a potřeby pomáhat.  Je také zajímavý svým přesahem do komunity a propojením rodičů se školou v rámci neformální akce.

Hledáme nové majitele

Na konci března se konala na školním hřišti umísťovací výstava pejsků z útulku. Pokud rodiče dětí, budoucích nových majitelů psů, souhlasili, odvedly si děti pejska domů. Celkem se podařilo najít nový domov pro tři psy.

V dubnu vrcholila adopce na dálku, což znamenalo, že žáci s pomocí rodičů a nově zřízené autobusové linky dokázali s železnou pravidelností venčit a zásobovat útulek materiální a finanční pomocí.

Soutěžní výstava Lajka letí do vesmíru

Na přelomu dubna a května proběhly rovnou dvě benefiční akce. Nejprve psí olympiáda, kde děti vybraly mnoho finančních i materiálních darů a udaly další obyvatele útulku. Druhou akcí byla výstava „Lajka letí do vesmíru“, kde soutěžily malby dětí na téma prvního psího kosmonauta.

Dlouhodobá a neutuchající podpora psího útulku a spousta vynaloženého úsilí nejen členů žákovského parlamentu, ale všech žáků jílovské školy dopomohla k tomu, že projekt skončil velkým úspěchem. Díky benefičním akcím a Nadaci Via útulek získal na veterinární péči pro opuštěná zvířata 65 133 Kč.

Veronika
10. 12. 2019
Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Na půdě Senátu PČR letos už po jedenácté představíme projekty žákovských parlamentů, které děti samostatně…

Jaký by měl být prezident naší země?

Jaký by měl být prezident naší země?

Žákovský parlament 1. stupně ze základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti uspořádal mezi svými…