Psi volají SOS

Psi volají SOS

Pomáhat může být psina, obzvlášť když jde o pomoc čtyřnohým kamarádům z psího útulku v Maršovicích. Útulku s blížící se zimou docházely prostředky na péči o nemocné a opuštěné pejsky, a tak se děti z Jílového u Prahy rozhodly pomoci. V průběhu školního roku uspořádaly hned několik benefičních akcí zaměřených na získání finanční a materiální pomoci pro útulek.

Nemalujeme pod psa, ale pro psy

Nejprve vybírali zástupci žákovské samosprávy dary na listopadovém vánočním jarmarku, a to jak sběrem do kasiček, tak i prodejem vlastnoručně vyrobených předmětů s vánoční tématikou. V průběhu zimy zapojili pak do pomáhání celou školu. Žáci všech ročníků malovali obrázky psů, které byly nabízeny v jílovských kavárnách, jídelnách a restauracích v rámci prodejních výstav.

Tento projekt je příkladem toho, jak může žákovský parlament v dětech rozvíjet spoustu dovedností potřebných pro život včetně sociálního cítění a potřeby pomáhat.  Je také zajímavý svým přesahem do komunity a propojením rodičů se školou v rámci neformální akce.

Hledáme nové majitele

Na konci března se konala na školním hřišti umísťovací výstava pejsků z útulku. Pokud rodiče dětí, budoucích nových majitelů psů, souhlasili, odvedly si děti pejska domů. Celkem se podařilo najít nový domov pro tři psy.

V dubnu vrcholila adopce na dálku, což znamenalo, že žáci s pomocí rodičů a nově zřízené autobusové linky dokázali s železnou pravidelností venčit a zásobovat útulek materiální a finanční pomocí.

Soutěžní výstava Lajka letí do vesmíru

Na přelomu dubna a května proběhly rovnou dvě benefiční akce. Nejprve psí olympiáda, kde děti vybraly mnoho finančních i materiálních darů a udaly další obyvatele útulku. Druhou akcí byla výstava „Lajka letí do vesmíru“, kde soutěžily malby dětí na téma prvního psího kosmonauta.

Dlouhodobá a neutuchající podpora psího útulku a spousta vynaloženého úsilí nejen členů žákovského parlamentu, ale všech žáků jílovské školy dopomohla k tomu, že projekt skončil velkým úspěchem. Díky benefičním akcím a Nadaci Via útulek získal na veterinární péči pro opuštěná zvířata 65 133 Kč.

Veronika
10. 12. 2019
Horké křeslo pro starostu a pro hejtmana

Horké křeslo pro starostu a pro hejtmana

Každoročně si členové žákovského parlamentu ze základní školy Masarova v Brně zvou na své „horké…

Dobré skutky, kuličková dráha a jídelna

Dobré skutky, kuličková dráha a jídelna

Vyhlášení nejinspirativnějšího projektu žákovského parlamentu roku 2023 70 dětí prezentovalo své projekty na půdě Senátu…