72 hodin pomoci

Cílem celonárodního projektu 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a dětí do dobrovolnických aktivit podle svého výběru. Žáci ze základní školy Masarova z Brna se rozhodli tři dny pomáhat ve dvou mateřských školách a v Klokánku v Brně. Zajímali se také o prostředí kolem sebe, zvelebovali okolí školy a vyčistili Líšeňskou roli.

Myslíme dlouhodobě

V rámci předem domluvené spolupráce žáci vyráběli s dětmi z Klokánku tzv. děkovné karty a drobné dárečky. Navíc se zástupci žákovského parlamentu domluvili se zaměstnanci dětského domova na dlouhodobější spolupráci ve formě doučování dětí, výroby vánočních přání a pravidelných hudebních setkání. Také se zapojili do akce, “Sbírej plyšáky pro Klokánek”, kterou pořádal jeden místní tenisový klub. Každý přinesený plyšák se proměnil v minuty, které mohly děti z dětského domova strávit zdarma na tenisovém kurtu. Samotní žáci jsou touto spoluprací nadšení.

Boříme zaběhnuté představy

Podobných projektů, kdy děti ze základních i středních škol podporují nějaké zařízení podobného typu, dětské domovy atd., je spousta. Vzácností však je navázání dlouhodobých kvalitních vztahů.

Právě pravidelné doučování tak pomáhá posílit vztahy mezi dětmi ze školy a dětmi z Klokánku. Boří zaběhnuté představy o tom, jak tak tyto děti žijí, jaké jsou. A sbližují obě skupiny, které už v dětství mají často dost odlišné startovací podmínky do života.

Veronika
9. 12. 2019
Horké křeslo pro starostu a pro hejtmana

Horké křeslo pro starostu a pro hejtmana

Každoročně si členové žákovského parlamentu ze základní školy Masarova v Brně zvou na své „horké…

Dobré skutky, kuličková dráha a jídelna

Dobré skutky, kuličková dráha a jídelna

Vyhlášení nejinspirativnějšího projektu žákovského parlamentu roku 2023 70 dětí prezentovalo své projekty na půdě Senátu…