72 hodin pomoci

Cílem celonárodního projektu 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a dětí do dobrovolnických aktivit podle svého výběru. Žáci ze základní školy Masarova z Brna se rozhodli tři dny pomáhat ve dvou mateřských školách a v Klokánku v Brně. Zajímali se také o prostředí kolem sebe, zvelebovali okolí školy a vyčistili Líšeňskou roli.

Myslíme dlouhodobě

V rámci předem domluvené spolupráce žáci vyráběli s dětmi z Klokánku tzv. děkovné karty a drobné dárečky. Navíc se zástupci žákovského parlamentu domluvili se zaměstnanci dětského domova na dlouhodobější spolupráci ve formě doučování dětí, výroby vánočních přání a pravidelných hudebních setkání. Také se zapojili do akce, “Sbírej plyšáky pro Klokánek”, kterou pořádal jeden místní tenisový klub. Každý přinesený plyšák se proměnil v minuty, které mohly děti z dětského domova strávit zdarma na tenisovém kurtu. Samotní žáci jsou touto spoluprací nadšení.

Boříme zaběhnuté představy

Podobných projektů, kdy děti ze základních i středních škol podporují nějaké zařízení podobného typu, dětské domovy atd., je spousta. Vzácností však je navázání dlouhodobých kvalitních vztahů.

Právě pravidelné doučování tak pomáhá posílit vztahy mezi dětmi ze školy a dětmi z Klokánku. Boří zaběhnuté představy o tom, jak tak tyto děti žijí, jaké jsou. A sbližují obě skupiny, které už v dětství mají často dost odlišné startovací podmínky do života.

Veronika
9. 12. 2019
Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Na půdě Senátu PČR letos už po jedenácté představíme projekty žákovských parlamentů, které děti samostatně…

Jaký by měl být prezident naší země?

Jaký by měl být prezident naší země?

Žákovský parlament 1. stupně ze základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti uspořádal mezi svými…