Den s učitelem

Pracovní doba od osmi do jedné, přestávkové kafíčko, v hodinách pouhá práce s učebnicí, sešitem.  Že to už dávno není pravda, zjistili bělohradští parlamenťáci přímo na svou kůži. V rámci projektu Den s učitelem poznali zákulisí a svět nejen za katedrou.

Příjemně strávený čas

Žáci, kteří se rozhodli poznat zblízka práci učitele, s ním trávili společně jeden školní den. Pozorovali jeho práci a v případě zájmu mu asistovali. Měli tak jedinečnou možnost nahlédnout na výuku i z „druhé strany“. O společné dny byl zájem u žáků všech věkových kategorií. Partnerství, cenné zkušenosti, ale i zábava a příjemně strávený čas, to vše zmiňovaly děti po prožití společného dne.

Projekt, který si parlamenťáci vzali za své, prověřil jejich organizační a komunikační schopnosti, a navíc pomohl bořit bariéry mezi učitelem a žákem.

Můj den s učitelem

„Na můj den s učitelem jsem si vybrala pana učitele Krauseho. Náš den začal tím, že jsme sepisovali tombolu na ples, hodně jsme se u toho pobavili a dozvěděli se o sobě něco nového. Po první hodině jsme si došli připravit věci. Já jsem při napouštění vody do skleničky rozbila skleničku, ale pan učitel mě uklidnil, že se to někdy stane i jemu.“

Petra, 6.B

„Celý tento den byl pro mě jedna velká zkušenost a klobouk dolů všem učitelům i učitelkám, protože teď už vím, jak je těžké udržet něčí pozornost.“

Daniela, 7.A

Propojujeme, spojujeme

Projekt Den s učitelem učitelé rádi spojují s projektem Učíme se, ve kterém se děti učí vzájemně, připravují si hodiny, pomůcky, aktivity apod. Pohled z druhé strany „barikády“ má tak blahodárný vliv jak na učitele, tak na děti. Vyzkoušejte to i vy.

Veronika
29. 11. 2019
Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Na půdě Senátu PČR letos už po jedenácté představíme projekty žákovských parlamentů, které děti samostatně…

Jaký by měl být prezident naší země?

Jaký by měl být prezident naší země?

Žákovský parlament 1. stupně ze základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti uspořádal mezi svými…