Stali jsme se členy Sítě k ochraně demokracie. Pojďte ji chránit s námi!

Stali jsme se členy Sítě k ochraně demokracie. Pojďte ji chránit s námi!

Přidali jsme se mezi desítky firem a neziskových organizací, které se chtějí podílet na ochraně demokratických hodnot. Zní to vznešeně, ale je to vlastně úplně praktická věc. V Síti k ochraně demokracie je několik expertních skupin, které průběžně sledují a vyhodnocují hrozby pro demokratické principy našeho státu. Pokud se taková hrozba objeví, informaci o ní dostanou všichni členové Sítě a ti pak mohou dál informovat veřejnost na svých kanálech. A tím zajistit včasnou reakci občanské společnosti. Na hrozbu může zároveň upozornit také jakýkoliv člen Sítě.

Demokratické zřízení a právní stát je základní předpoklad, na kterém stojí naše úsilí. My v CEDU máme velkou vášeň hlavně pro demokratické hodnoty a principy, které více než 10 let ve školách rozvíjíme. Občanské vzdělávání v našem pojetí stojí hlavně na práci s prožitkem (ne si o demokracii povídat, ale zažívat ji) a na práci se skupinovou dynamikou (není důležité, aby se pár dětí rozvíjelo do maxima svého potenciálu, ale aby každý žák mohl ve škole zažívat takové procesy a principy, aby se každý mohl rozvíjet v bezpečném prostředí a být co nejvíce sám sebou). Naší prioritou je proto vzdělávání. Považujeme však za svou povinnost pečovat o demokratické hodnoty i z pozice hrozeb, které hlídá Síť na ochranu demokracie, a proto jsme se stali součástí této sítě,” dodává ředitel organizace Tomáš Hazlbauer.

Na život ve svobodné a demokratické zemi jsme si už zvykli, přitom to není samozřejmost. O demokracii je potřeba pečovat a chránit ji, aby tady zůstala i pro další generace. Pokud se na tom také chcete podílet, přidejte se na:  https://www.ochranademokracie.cz.

Veronika
1. 02. 2022
Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Na půdě Senátu PČR letos už po jedenácté představíme projekty žákovských parlamentů, které děti samostatně…

Jaký by měl být prezident naší země?

Jaký by měl být prezident naší země?

Žákovský parlament 1. stupně ze základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti uspořádal mezi svými…