Středoškoláci z Dvořákova gymnázia a SOŠE v Kralupech na Vltavou uspořádali dvoutýdenní festival. Možná vás překvapí, že se nejednalo o hudební akci, ale o enviromentální festival oslavující planetu Zemi.

Zameteme před vlastním prahem

První týden členové studentského parlamentu zorganizovali kratší program jen v rámci své školy, jehož součástí byly přednášky na témata lidských práv, životního prostředí atd. a uspořádání celoškolní zerowaste snídaně.

„Během projektu jsme získali neocenitelné zkušenosti, které využijeme v příštích letech. Nebudeme tolik zmatkovat a už budeme vědět co a jak. Stále je zde prostor pro zlepšení, který určitě využijeme v následujících letech např. při volbě přednášejících nebo při včasné propagaci.“ Členka Studentského parlamentu

Děláme světu osvětu

Studenti se snažili o co nejlepší informování kralupské veřejnosti v ohledu znečišťování životního prostředí. Chtěli, aby si lidé více uvědomili, jaký dopad na přírodu má jejich každodenní chování. Druhý týden se proto konal program pro veřejnost. V rámci tohoto týdne měli obyvatelé Kralup možnost zhlédnout mnoho dokumentárních filmů včetně informativního videa samotných studentů.

Jedno odpoledne patřilo běhu pro Gambii. Účastníci svým během podpořili startovným i dobrovolným příspěvkem organizaci Kola pro Afriku. Celý týden byl ukončen pátečním úklidem města a grilovačkou na půdě školy.

Studenti svůj projekt představili také porotě a hostům na půdě Senátu v rámci naší akce “Co dělají školy pro demokracii?”

Veronika
13. 03. 2020
Podpora demokracie a revize vzdělávacího programu

Podpora demokracie a revize vzdělávacího programu

Dlouhodobě se zasazujeme o to, aby byli mladí lidé ve škole co nejlépe vybavováni kompetencemi…

Děti věnovaly seniorům to nejcennější

Děti věnovaly seniorům to nejcennější

Vyhlášení nejinspirativnějšího žákovského projektu roku 2022 Na půdě Senátu rozhodla porota o tom, který z projektů…