Sbírka pro nevidomé

Žákovský parlament ze ZŠ Lesní v Liberci uspořádal charitativní akci pro Nadační fond ČRo, který pomáhá nevidomým a zrakově postiženým.

Nevidíš mě? Vidím tě!

Cílem charitativní akce, která se skládala ze zážitkového odpoledne pro děti a benefičního koncertu pro veřejnost, bylo vybrat co nejvyšší částku a zároveň seznámit žáky celé školy s problematikou zrakově postižených. Odpoledne se parlamenťáci rozdělili na několik stanovišť s různými úkoly např. speciální stolní hry pro nevidomé, zvuková pexesa, chůze se slepeckou holí, poznávání chutí a vůní, mazání toastu a nalévání nápoje. Všechny tyto činnosti si děti zkoušely se zavázanýma očima a tak mohly na vlastní kůži zažít, jaké to je žít s takovým postižením. Celé akce se účastnili také nevidomí, kteří odpovídali na zvídavé otázky nebo představovali dětem spolupráci s asistenčními psy.

Při takových projektech děti nejen, že zažijí něco netradičního, co pomůže rozvíjet jejich empatii a vztah k ostatním lidem, ale také poznají sílu daru. Navíc získají mnoho zkušeností při přípravě a realizaci akce.

Zpíváme a hrajeme pro Světlušku

Večer se konal benefiční koncert v městském kině Varšava, na kterém vystoupili současní i bývalí žáci školy, školní sbor a hosté.

Akce měla přínos pro celou školu, rodiče a nadaci Světluška, pro kterou děti získaly celkem 37. 000,- Kč. Ohlasy byly velmi pozitivní, a to jak ze strany žáků, rodičů, samotných nevidomých, tak i médií.

Veronika
28. 02. 2020
Děti přeměnily podchod v podmořský svět

Děti přeměnily podchod v podmořský svět

Na začátku všeho byl jeden nevzhledný podchod, kterým každý den chodí děti a jejich rodiče…

Když ve škole straší

Když ve škole straší

Na začátku školního roku každý žákovský parlament plánuje svoji činnost. Ať se rozhodne uspořádat akci…