Sbírka pro nevidomé

Žákovský parlament ze ZŠ Lesní v Liberci uspořádal charitativní akci pro Nadační fond ČRo, který pomáhá nevidomým a zrakově postiženým.

Nevidíš mě? Vidím tě!

Cílem charitativní akce, která se skládala ze zážitkového odpoledne pro děti a benefičního koncertu pro veřejnost, bylo vybrat co nejvyšší částku a zároveň seznámit žáky celé školy s problematikou zrakově postižených. Odpoledne se parlamenťáci rozdělili na několik stanovišť s různými úkoly např. speciální stolní hry pro nevidomé, zvuková pexesa, chůze se slepeckou holí, poznávání chutí a vůní, mazání toastu a nalévání nápoje. Všechny tyto činnosti si děti zkoušely se zavázanýma očima a tak mohly na vlastní kůži zažít, jaké to je žít s takovým postižením. Celé akce se účastnili také nevidomí, kteří odpovídali na zvídavé otázky nebo představovali dětem spolupráci s asistenčními psy.

Při takových projektech děti nejen, že zažijí něco netradičního, co pomůže rozvíjet jejich empatii a vztah k ostatním lidem, ale také poznají sílu daru. Navíc získají mnoho zkušeností při přípravě a realizaci akce.

Zpíváme a hrajeme pro Světlušku

Večer se konal benefiční koncert v městském kině Varšava, na kterém vystoupili současní i bývalí žáci školy, školní sbor a hosté.

Akce měla přínos pro celou školu, rodiče a nadaci Světluška, pro kterou děti získaly celkem 37. 000,- Kč. Ohlasy byly velmi pozitivní, a to jak ze strany žáků, rodičů, samotných nevidomých, tak i médií.

Veronika
28. 02. 2020
Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Na půdě Senátu PČR letos už po jedenácté představíme projekty žákovských parlamentů, které děti samostatně…

Jaký by měl být prezident naší země?

Jaký by měl být prezident naší země?

Žákovský parlament 1. stupně ze základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti uspořádal mezi svými…