Vysílá rádio Škola

Jak nejlépe informovat své spolužáky o tom, co se děje ve škole a v žákovském parlamentu, když školní rozhlas už je nějaký čas nefunkční? Členové parlamentu ze základní školy Volary jdou s dobou a založili si vlastní YouTube kanál.

Nalaďte se na naši vlnu

Projekt měl původně vzniknout v jiné formě. Parlamenťáci navrhovali zprovoznění školního rozhlasu, kde předem vybraní hlasatelé sdělovali novinky a zajímavosti ze školy i celé obce. Ovšem technika selhala, a tak museli vymyslet plán “B”. Napadlo je po vzoru televizních novin točit informační videa a ukládat je na vytvořený kanál YouTube.

Za tímto na první pohled jednoduchým nápadem je ukryta spousta práce a příprav. Nám se na tom nejvíce líbí, že nápad a potřeba vznikla od dětí a že vše provádějí samostatně bez pomoci dospělých.  Navíc tak otvírají školu rodičům i širší veřejnosti.

 

Všichni hlasatelé si měsíc před natáčením obstarávají informace, shánějí zajímavosti a připravují řeč na zpravodajství nastávajícího měsíce, poté se celé video natočí a parlamentní technik ho sestříhá do finální podoby. Třídy a třídní učitelé byli informováni o přístupu k videím a v převážné většině je využívají ve svých třídnických hodinách.

Veronika
7. 02. 2020
Podpora demokracie a revize vzdělávacího programu

Podpora demokracie a revize vzdělávacího programu

Dlouhodobě se zasazujeme o to, aby byli mladí lidé ve škole co nejlépe vybavováni kompetencemi…

Děti věnovaly seniorům to nejcennější

Děti věnovaly seniorům to nejcennější

Vyhlášení nejinspirativnějšího žákovského projektu roku 2022 Na půdě Senátu rozhodla porota o tom, který z projektů…