Zvířecí den ve škole

Že je škola zvěřinec, potvrdí skoro každý učitel, ale aby se ve škole objevilo hned 20 domácích mazlíčků, to už tak časté není. Zástupci žákovského parlamentu v základní škole Chýně uspořádali pro své spolužáky zvířecí den.

Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá

Jednou z věcí, která spojuje děti, je láska ke zvířecím mazlíčkům. Žáci dostali možnost své domácí zvířátka přinést jeden den s sebou do školy a představit ho ostatním. Celou akci skvěle moderoval jeden z parlamenťáků.

Morčata versus kočky

Největší účast měla morčata, nejmenší kočky. Majitelé zvířátek nesli za svého mazlíčka plnou zodpovědnost, museli ho přinést v kleci nebo přepravce a hlídat, aby se jim nezatoulal do kabinetu nebo jinam. Navíc si připravili krátkou řeč o tom, čím se jejich zvířátko živí, jak se o něj musí starat, kolik let se asi dožije a jiné zajímavosti. Zkrátka nepřišli ani děti ze školní družiny, které se mohly s chlupatými kamarády pomazlit.

Tento projekt vypadá naprosto jednoduše, ale i taková akce vyžaduje spolupráci a organizaci dětí v parlamentu, ale také ostatních spolužáků. Především však poskytne další možnost dětem, kteří rozšiřují vědomosti svým spolužákům a tím prohlubují vztahy mezi sebou a zlepšují atmosféru školy jako celku.

Veronika
6. 02. 2020
Horké křeslo pro starostu a pro hejtmana

Horké křeslo pro starostu a pro hejtmana

Každoročně si členové žákovského parlamentu ze základní školy Masarova v Brně zvou na své „horké…

Dobré skutky, kuličková dráha a jídelna

Dobré skutky, kuličková dráha a jídelna

Vyhlášení nejinspirativnějšího projektu žákovského parlamentu roku 2023 70 dětí prezentovalo své projekty na půdě Senátu…