Zvířecí den ve škole

Že je škola zvěřinec, potvrdí skoro každý učitel, ale aby se ve škole objevilo hned 20 domácích mazlíčků, to už tak časté není. Zástupci žákovského parlamentu v základní škole Chýně uspořádali pro své spolužáky zvířecí den.

Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá

Jednou z věcí, která spojuje děti, je láska ke zvířecím mazlíčkům. Žáci dostali možnost své domácí zvířátka přinést jeden den s sebou do školy a představit ho ostatním. Celou akci skvěle moderoval jeden z parlamenťáků.

Morčata versus kočky

Největší účast měla morčata, nejmenší kočky. Majitelé zvířátek nesli za svého mazlíčka plnou zodpovědnost, museli ho přinést v kleci nebo přepravce a hlídat, aby se jim nezatoulal do kabinetu nebo jinam. Navíc si připravili krátkou řeč o tom, čím se jejich zvířátko živí, jak se o něj musí starat, kolik let se asi dožije a jiné zajímavosti. Zkrátka nepřišli ani děti ze školní družiny, které se mohly s chlupatými kamarády pomazlit.

Tento projekt vypadá naprosto jednoduše, ale i taková akce vyžaduje spolupráci a organizaci dětí v parlamentu, ale také ostatních spolužáků. Především však poskytne další možnost dětem, kteří rozšiřují vědomosti svým spolužákům a tím prohlubují vztahy mezi sebou a zlepšují atmosféru školy jako celku.

Veronika
6. 02. 2020
Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Na půdě Senátu PČR letos už po jedenácté představíme projekty žákovských parlamentů, které děti samostatně…

Jaký by měl být prezident naší země?

Jaký by měl být prezident naší země?

Žákovský parlament 1. stupně ze základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti uspořádal mezi svými…