Adventní kalendář ve škole

Adventní kalendář ve škole

Těšení na Vánoce bývá veliké a děti nedočkavé. Aby to rychleji ubíhalo, vymysleli členové žákovského parlamentu v základní škole Dobronín školní adventní kalendář a na každý prosincový den si pro své spolužáky připravili nějaké překvapení.

Nápadů není nikdy dost

Co se bude v daný den dít, vymýšleli společně zástupci žákovského parlamentu. S vším muselo souhlasit vedení školy i učitelé daných tříd. Některé dny byly věnované jen jedné konkrétní třídě, jiné platily pro celou školu. Na Mikuláše parlamenťáci zorganizovali pro celý první stupeň návštěvu pekla spojenou s mikulášskou nadílkou. Jindy se děti mohly těšit na dvojnásobnou porci tělocviku, vyrábění vánočních dekorací, mohly si jeden den vymyslet svůj vlastní rozvrh i činnosti, kterým se chtějí věnovat, pouštěly si film, zahrály stolní hry, prvňáčci navštívili mateřskou školku, sedmáci a osmáci dostali možnost smazat si za určitých podmínek jednu nepodařenou známku a poslední den před prázdninami zpívaly děti koledy a společně četly.

Zkuste to ve vaší škole nebo doma

Tento projekt byl pilotní a sami parlamenťáci přiznali, že se dá zrealizovat ještě lépe, o což se pokusí v letošním roce, kdy chtějí do příprav a vymýšlení zapojit i děti mimo parlament. Líbí se vám tento nápad víc než otvírání políček s čokoládou? Vymyslete si svůj vlastní adventní kalendář ve škole i doma a Ježíšek na sebe nenechá dlouho čekat.

Veronika
29. 01. 2020
Podpora demokracie a revize vzdělávacího programu

Podpora demokracie a revize vzdělávacího programu

Dlouhodobě se zasazujeme o to, aby byli mladí lidé ve škole co nejlépe vybavováni kompetencemi…

Děti věnovaly seniorům to nejcennější

Děti věnovaly seniorům to nejcennější

Vyhlášení nejinspirativnějšího žákovského projektu roku 2022 Na půdě Senátu rozhodla porota o tom, který z projektů…