Biatlon v létě

Biatlon v létě

Když mezi absolventy vaší školy patří olympijská vítězka Martina Sáblíková, nejde jinak, než podporovat i další aktivní sportovce včetně těch neprofesionálních. Žákovský parlament ze základní školy Švermova ve Žďáru nad Sázavou se rozhodl uspořádat pro celou školu letní biatlon.

Zimní sport v létě, proč ne

Projekt na podporu aktivních neprofesionálních sportovců a mladých nadšenců se odehrával na školním hřišti a jeho hlavní myšlenkou bylo, že vše se dá uskutečnit, stačí jen chtít. Navíc pomohl k vzájemné spolupráci mezi různě starými dětmi. Soutěž byla určená pro děti prvního stupně, účastnilo se nakonec 250 závodníků z toho 30 bylo odměněno medailí v různých kategorií. Ostatní dostali na památku upomínkové předměty.

Soutěž byla v běhu a střílení (házení disků do určených prostor) s trestnými koly na atletickém hřišti. Všechno organizovali a realizovali členové žákovského parlamentu. Vypomáhali učitelé a někteří rodiče jako garanti jednotlivých stanovišť.

Bez pravidel by to nešlo

  • Soutěžilo se po ročnících, kategorie chlapci a dívky.
  • Účastníci běželi 1 okruh (1.-3. ročník) nebo 2 okruhy (4.a 5. ročník), na stanovišti budou plnili úkol – házení disku.
  • V případě nesplnění, účastník absolvuje trestné kolo.
  • Vítězí účastník s nejlepším časem v cíli.

Jsme inspirací pro ostatní parlamenty

Obrovský zájem žáků i povzbuzujících rodičů udělal parlamenťákům radost. Na jednom ze svých zasedání, projekt vyhodnotili a vytvořili z něho prezentaci, kterou poté představili ostatním žákovským parlamentům na společné krajské konferenci pro inspiraci.

Veronika
29. 01. 2020
Horké křeslo pro starostu a pro hejtmana

Horké křeslo pro starostu a pro hejtmana

Každoročně si členové žákovského parlamentu ze základní školy Masarova v Brně zvou na své „horké…

Dobré skutky, kuličková dráha a jídelna

Dobré skutky, kuličková dráha a jídelna

Vyhlášení nejinspirativnějšího projektu žákovského parlamentu roku 2023 70 dětí prezentovalo své projekty na půdě Senátu…