Jak si hráli naši rodiče

Jak si hráli naši rodiče

Občas je hezké vrátit se v čase, zavzpomínat si, pochopit, jak žili naši předkové. Získat nový pohled na věci, které se nám dnes zdají jako staré harampádí. Žákovský parlament z Církevní základní školy Veselí nad Moravou připravil pro své spolužáky Retro den plný zábavných her a také výstavu předmětů z dob minulých.

Co je to šprtec?

Členové parlamentu připravili pro žáky, učitele a odpoledne pro širokou veřejnost spoustu aktivit, ve kterých se vrátili do doby svých rodičů nebo prarodičů.

V jednotlivých dílnách si mohli všichni vyzkoušet psaní s násadou a kalamářem, staré stolní hry, zjistili, že šprtec je stolní hokej nebo vyzkoušeli šikovnost svých prstů při přebírání provázku.

Venku potom účastníky čekala „školka“ se švihadlem nebo balónem či skákání panáka a cvrnkání kuliček.

I tímto způsobem se může škola otevřít veřejnosti a propojovat mezi sebou žáky jedné školy i všechny generace. Veselé zážitky zlepšují společenské klima místních komunit i postavení školy.

Všechno, co vás v minulosti těšilo

Dětem se podařilo za vydatné pomoci učitelů, rodičů a prarodičů sesbírat velký počet retro předmětů, které byly vystaveny v prostorách školy. Zapojila si i školní jídelna s retro obědem a děti ve škole ráno přivítal přísný pan retro školní. Pro všechny to byla zábava a pro děti přiblížení a porozumění tomu, jak čím se v dětství bavili jejich rodiče a prarodiče.

Veronika
28. 01. 2020
Podpora demokracie a revize vzdělávacího programu

Podpora demokracie a revize vzdělávacího programu

Dlouhodobě se zasazujeme o to, aby byli mladí lidé ve škole co nejlépe vybavováni kompetencemi…

Děti věnovaly seniorům to nejcennější

Děti věnovaly seniorům to nejcennější

Vyhlášení nejinspirativnějšího žákovského projektu roku 2022 Na půdě Senátu rozhodla porota o tom, který z projektů…