Laskavé děti

Laskavé děti

Děti jsou laskavé, jen jim k tomu dejme příležitost. Nadace Karla Janečka každoročně vyhlašuje na světový den laskavosti 13. listopadu akci Jsem laskavec. Každá škola nebo dětský kolektiv může přijít s jakýmkoliv nápadem, jak projevit někomu svou laskavost. Žáci ze základní školy Janáčkovo náměstí v Krnově přišli hned s několika návrhy, které v tento den realizovali.

S laskavostí nejdál dojdeš

Zástupci žákovského parlamentu oslovili všechny třídy, jestli se chtějí k oslavám tohoto dne přidat. Parlamenťáci poskytli svým spolužákům veškeré informace, byli těmi, kdo radili, koordinovali a také byli hlavními tahouny ve svých třídách. Nakonec se z celé školy přihlásilo celkem osm tříd ze šestého až devátého ročníku. Každá třída si sama vybrala, jakou činností prokáže ostatním laskavost.

Paleta byla rozmanitá. Žáci pořádali burzu a výtěžek z ní pak darovali tělesně postiženému chlapci na pohybovou terapii, navštívili útulek pro psy a přinesli jim pamlsky. Jedna třída strávila celé odpoledne hrami s dětmi z dětského domova, dvě další třídy se rozhodli naopak věnovat svůj čas seniorům, se kterými hráli filmový kvíz a vyráběli vánoční ozdoby. A kolektiv deváťáků uspořádal charitativní běh, kterého se účastnilo téměř 100 běžců a výtěžek věnoval neziskové organizaci na záchranu psů.

Je to nakažlivé

I když šlo jen o jeden den, tato akce má větší dopad na společenské úrovni. Laskavost plodí laskavost a taky pomáhá lidi sbližovat a posilovat vzájemné vztahy a díky ní děti zažijí krásný pocit toho, jak mohou být prospěšní lidem nebo zvířatům, kterým se zrovna v jejich životě nevede nejlépe. Zapište si do kalendáře 13. listopad a příště oslavujte s nimi menšími a většími dobrými skutky.

Veronika
27. 01. 2020
Podpora demokracie a revize vzdělávacího programu

Podpora demokracie a revize vzdělávacího programu

Dlouhodobě se zasazujeme o to, aby byli mladí lidé ve škole co nejlépe vybavováni kompetencemi…

Děti věnovaly seniorům to nejcennější

Děti věnovaly seniorům to nejcennější

Vyhlášení nejinspirativnějšího žákovského projektu roku 2022 Na půdě Senátu rozhodla porota o tom, který z projektů…