Osladíme rodičům život

Osladíme rodičům život

Děti ze žákovského parlamentu na základní škole v Chrasti si uvědomily, že často žádají své rodiče o pomoc a rozhodly se, že jim za jejich dlouhodobou podporu poděkují.  V době třídních schůzek si proto pro ně na chodbách školy připravily sladké občerstvení.

Nestačí jen něco upéct

Celou akci bylo potřeba pořádně naplánovat. Nejprve parlamenťáci oslovili jednotlivé třídy a požádali je, aby napekly v rámci pracovních činností nějaké dobroty. Poté vytvořili poutače, kterými vyzdobili chodby celé školy. Nakoupili potraviny, rozdělili si jednotlivé stánky a do vstupní haly si stoupla vítací delegace, která rodičům vysvětlila, o co jde. Samozřejmě pak všechno po sobě uklidili.

Jako mávnutím kouzelného proutku

To, že rodiče byli takto přivítaní dětmi a mezi prací a třídní schůzkou si dali kávu a něco dobrého, naprosto změnilo atmosféru na třídních schůzkách. Rodiče si povídali s dětmi i mezi sebou, nepospíchali hned domů.  Žákovský parlament měl také možnost se lépe rodičům představit a vysvětlit, proč ve škole je a o co všechno se stará.

I takový jednoduchý nápad dokáže velké věci. Propojit spolužáky z různých tříd, aby se na něčem společně podíleli a otevřít školu rodičům a zvýšit tak jejich zájem o dění ve škole.

 

Veronika
9. 10. 2019
Máme se dobře. Chceme to dopřát ostatním dětem.

Máme se dobře. Chceme to dopřát ostatním dětem.

S charitativními sbírkami mají členové parlamentu ze základní školy Novolíšeňská v Brně dlouholetou zkušenost, takže když začali…

Senioři, pojďme ven!

Senioři, pojďme ven!

Projekt zaměřený na seniory, kteří na sklonku svého života často propadají stesku a pasivitě, vymysleli…