Osladíme rodičům život

Osladíme rodičům život

Děti ze žákovského parlamentu na základní škole v Chrasti si uvědomily, že často žádají své rodiče o pomoc a rozhodly se, že jim za jejich dlouhodobou podporu poděkují.  V době třídních schůzek si proto pro ně na chodbách školy připravily sladké občerstvení.

Nestačí jen něco upéct

Celou akci bylo potřeba pořádně naplánovat. Nejprve parlamenťáci oslovili jednotlivé třídy a požádali je, aby napekly v rámci pracovních činností nějaké dobroty. Poté vytvořili poutače, kterými vyzdobili chodby celé školy. Nakoupili potraviny, rozdělili si jednotlivé stánky a do vstupní haly si stoupla vítací delegace, která rodičům vysvětlila, o co jde. Samozřejmě pak všechno po sobě uklidili.

Jako mávnutím kouzelného proutku

To, že rodiče byli takto přivítaní dětmi a mezi prací a třídní schůzkou si dali kávu a něco dobrého, naprosto změnilo atmosféru na třídních schůzkách. Rodiče si povídali s dětmi i mezi sebou, nepospíchali hned domů.  Žákovský parlament měl také možnost se lépe rodičům představit a vysvětlit, proč ve škole je a o co všechno se stará.

I takový jednoduchý nápad dokáže velké věci. Propojit spolužáky z různých tříd, aby se na něčem společně podíleli a otevřít školu rodičům a zvýšit tak jejich zájem o dění ve škole.

 

Veronika
9. 10. 2019
Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Máme vybráno! TOP 10 žákovských projektů míří do Senátu

Na půdě Senátu PČR letos už po jedenácté představíme projekty žákovských parlamentů, které děti samostatně…

Jaký by měl být prezident naší země?

Jaký by měl být prezident naší země?

Žákovský parlament 1. stupně ze základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti uspořádal mezi svými…