People

AKTUÁLNÍ PROGRAMY

logo spd.jpg

 

 

webmail CEDU

 

ZREALIZOVANÉ PROJEKTY

 

logo PTaC.jpg

 

kds_logo.png

 

 

logo-sos.jpg

 

 

logo RŽP.gif

 

 

 

 

 

ŠKOLENÍ SBORU V PROJEKTU RŽP

27.1.2011

Ke konci roku 2010 jsme v rámci projektu Model respektujícího žákovského parlamentu proškolili učitelské sbory našich šesti partnerských škol v tom, k čemu je dobré mít na škole žákovský parlament (ŽP), co je jeho náplní a v čem všem jej mohou učitelé ve svých předmětech, třídnických hodinách či svou osobností podporovat.

Vzdělávací seminář byl postaven tak, aby si z něj učitelé odnesli představu o tom, jak může být škole, učitelům a v neposlední řadě i žákům žákovský parlamentu prospěšný. Kromě jasně popsaných důvodů, proč je dobré jej na škole mít, jsme si s učiteli vyzkoušeli i konkrétní prožitkové aktivity a představili jim, jakým způsobem parlament pracuje (především projektová metoda a předávání odpovědnosti do rukou dětí).

Školení sboru podporují a zlepšují pozici parlamentu na těch školách, které chtějí informace o činnosti ŽP, participace žáků na životě školy jim přijde smysluplná, demokratizace škol je pro ně atraktivním směřování současných vzdělávacích institucí a respekt či partenrství jsou uznávanými hodnotami.

Zavřít Dobrý den,

děkujeme, že jste přišli na naše stránky – vážíme si vašeho zájmu. Většinu obsahu této stránky najdete na www.skolaprodemokracii.cz, kde od září 2015 najdete vše k žákovským parlamentům.

Tato webová stránka je pouze představením naší obecně prospěšné činnosti a zůstává neaktualizována.

Přejít na www.skolaprodemokracii.cz Zůstat na této stránce