People

AKTUÁLNÍ PROGRAMY

logo spd.jpg

 

 

webmail CEDU

 

ZREALIZOVANÉ PROJEKTY

 

logo PTaC.jpg

 

kds_logo.png

 

 

logo-sos.jpg

 

 

logo RŽP.gif

 

 

 

 

 

Samospráva začíná na záchodech

16.4.2014

11. a 12. dubna 2014 jsme se účastnili mezinárodní konference School of Democracy ve Varšavě. Kromě CEDU se účastnil také náš kamarád Greg z www.involver.org.uk a 22 polských škol, které koordinovala organizace http://www.ceo.org.pl/

V rámci projektu demokratických škol vznikla na každé škole spolupracující akční skupinka složená ze 2-4 žáků, ředitele školy a jednoho učitele – nejčastěji šlo o koordinátora parlamentu. Tahle partička měla za úkol zmapovat, co by bylo ve škole dobré zlepšit. Uspořádali průzkumy, vedli diskuze se všemi žáky, učiteli i rodiči a snažili se o nápadech rozhodovat se  všemi společně. Díky tomu dokázali do následné práce (například v rekonstrukci jídelny nebo stojanů na kola)zapojit velké množství lidí. Častým místem ke zlepšení byly školní záchodky.

I za hranicemi se ukazuje, že když žáci mají možnost spolurozhodovat a pracovat projektovou metodou, jsou výsledky fantastické. Dobrou zprávou navíc je, že jsou polští kolegové nadšeni z našeho programu www.skolaprodemokracii.cz a že již hledají prostředky na to, aby se mohl adaptovat pro polské školy :-)

Zavřít Dobrý den,

děkujeme, že jste přišli na naše stránky – vážíme si vašeho zájmu. Většinu obsahu této stránky najdete na www.skolaprodemokracii.cz, kde od září 2015 najdete vše k žákovským parlamentům.

Tato webová stránka je pouze představením naší obecně prospěšné činnosti a zůstává neaktualizována.

Přejít na www.skolaprodemokracii.cz Zůstat na této stránce