Hlavní nabídka

Přihlášení

Přihlášení
Newsletter

Novinky emailem

Chcete-li dostávat aktuální informace o projektu a vzdělávacích materiálech pro koordinátory žákovských parlamentů, zadejte svůj email.

Má podpora Ježkům

Jsem součástí jablonského týmu, kde jsem v roli spolupracujícího učitele. Podílela jsem se na sestavování akčního plánu, na propagaci ŽP v hodinách „občanky“, pomáhala jsem koordinátorovi s přípravami voleb. Společně jsme sestavili pravidla voleb pro třídní a školní kolo. Nepodcenili jsme ani předvolební kampaň, a tak samotné volby proběhly hladce.

Děti dění kolem voleb velmi prožívaly. Před propagační nástěnkou se zastavovaly celé zástupy. Někteří kandidáti ŽP se nechali inspirovat dospěláky a svou kampaň pojali velkolepě...rozdávaly se koláčky, letáky a fotky. Slavnostní vyhlášení voleb se uskutečnilo v kině a 20 zvolených parlamenťáků bylo uvedeno do své funkce. Jak těžká práce je čeká, zjistili na prožitkovém kurzu ve Sněžném v Orlických horách, kde si spolu s „Plameňáky“ a „Křečky“ vyzkoušeli, jak je těžké se domluvit.

Pro mě byl „prožitkáč“ skvělou příležitostí, abych naše „vyvolené“ lépe poznala. Z kurzu jsme si kromě skvělých zážitků odvezli název našeho parlamentu - „Ježci“, pokřik a dovednosti pro práci ŽP. Byli jsme rádi, že jsme se zde mohli opět setkat s „Plameňáky“, naším partnerským parlamentem, za kterým jsme se byli podívat v Plaňanech. Po návratu ze Sněžného jsme společně začali pracovat na anylýze školy, která v současné době stále probíhá.

Diskuze ke článku

 • CEDU - Kamila Petrovská

  CEDU - Kamila Petrovská

  Ahoj Markéto. Použijeme část toho článku do Metodiky. Snad neva. Měj se hezky. K.

  20. 6. 2012 / 12:40 1340188812
 • CEDU - Tomáš Hazlbauer

  CEDU - Tomáš Hazlbauer

  Markétko, moc díky. K volbám byste měli vydat vlastní příručku, proběhly u vás ukázkově!!!

  9. 12. 2011 / 14:37 1323437871

Loga a partneři

logo_esf.giflogo_eu.giflogo_mm.giflogo_op.gif


INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

Organizace

 • CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.

  Kosárkovo nábřeží 2
  Praha 1
  118 00

  IČO: 02493799

  č.ú.: 2100530282/2010


  webmail CEDU