Hlavní nabídka

Přihlášení

Přihlášení
Newsletter

Novinky emailem

Chcete-li dostávat aktuální informace o projektu a vzdělávacích materiálech pro koordinátory žákovských parlamentů, zadejte svůj email.

Já a parlament

 

Vzhledem k tomu, že naše koordinátora Martina je mimo jiné i úžasná češtinářka, tak svůj článek napsala z větší části i za mě. V článku „Podpora ŽP z pohledu koordinátora“ je popsána činnost bělohradského parlamentu i s problémy, na které jsme zatím narazili.

Já  jako spolupracující učitel využívám zároveň toho, že jsem  ZŘŠ, takže na provozních poradách informuji učitelé o činnosti parlamentu, o tom co je třeba, kde mohou parlament a své parlamenťáky podpořit.

   Parlament se u nás schází v úterý čtvrtou vyučovací hodinu, ve třídách v té době probíhá výuka předmětu  výchova k občanství, kterou  učí TU. Zde je tedy největší možnost informovat všechny o činnosti parlamentu a provést aktivity s ním spojené (dotazníky, ankety). 

   Jinak já nejvíc dělám činnosti spojené s organizací. Nejdřív to byly  volby, pak inaugurace, setkání s rodiči, příprava prožitkového kurzu.  No a nyní začínám lehce připravovat sbor na setkání s vámi z CEDU. Snad to pochopí, přijdou a společně prožijeme hezké odpoledne.

  Největší zážitek pro mě však byl prožitkový kurz s parlamentem . Díky všem, kteří se podíleli na jeho organizaci.

     Všem, kteří tento článek budou ( a jak mi radí ředitel - i těm, kteří nebudou )  číst přeji krásné a klidné dny adventní…. M

Diskuze ke článku

 • CEDU - Kamila Petrovská

  CEDU - Kamila Petrovská

  Ahoj Mirko. Děkujeme za článek. Za popis fungování parlamentu, propojení s třídnickými hodinami i důležitost předávání informací dalším učitelům.

  2. 12. 2011 / 18:38 1322847522

Loga a partneři

logo_esf.giflogo_eu.giflogo_mm.giflogo_op.gif


INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

Organizace

 • CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.

  Kosárkovo nábřeží 2
  Praha 1
  118 00

  IČO: 02493799

  č.ú.: 2100530282/2010


  webmail CEDU