People

AKTUÁLNÍ PROGRAMY

logo spd.jpg

 

 

webmail CEDU

 

ZREALIZOVANÉ PROJEKTY

 

logo PTaC.jpg

 

kds_logo.png

 

 

logo-sos.jpg

 

 

logo RŽP.gif

 

 

 

 

 

POSLANCI PREZENTOVALI VÝSLEDKY SVÉ PRÁCE

23.11.2011

V Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky se 22. 11. v 9.30h sešli poslanci, aby ostatním a veřejnosti předvedli výsledky své roční práce. Měli vybrat projekt, který považují za nejúspěšnější a ten v 5 minutách představit. Nejednalo se samozřejmě o ty opravdové a dospělé poslance, ale o zástupce žákovských parlamentů ze 13 ZŠ z různých částí naší republiky, kteří prezentovali svou práci.

 

Za projekt RŽP se akce zúčastnily školy - alfy (ZŠ Brno, Masarova; ZŠ a MŠ Dobronín; ZŠ Plaňany; ZŠ a MŠ Raspenava; FZŠ Ústí nad Labem, České mládeže; MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené Valašské Meziříčí, Vsetínská)

Celá akce je pilotním ročníkem soutěže, jejíž vítězové v příštím školním roce získají certifikát a označení „Škola pro demokracii“.  Tvorba kritérií, na jejichž základě budou školám certifikáty udělovány probíhá ročním testováním s partnerskými školami především z druhého našeho projektu  ("Žákovské parlamenty S.O.S.")  a jejich základ vychází z vybraných částí materiálu Rady Evropy Education for Democratic Citizenship, zejména z: Tool for Quality Assurance of Education for Democratic Citizenship in Schools), UNESCO, Council of Europe, CEPS, 2005.

Parlamenťáci představili jednotlivé projekty, kterými přispěli ke změně své školy k lepšímu. Nejčastěji se jednalo o uspořádání příjemné akce pro ostatní spolužáky, ale objevila se i  analýza nebezpečných míst ve škole či zlepšení dopravní situace v bezprostředním okolí školy. Všechny parlamenty své povídání podpořili elektronickými prezentacemi, některé i dalším vizuálním materiálem. Každý žákovským parlament měl prostor pět minut. Na závěr se všichni vydali na exkurzi po prostorách Sněmovny a následně na společný oběd.

Zprávu o akci si můžete přečíst i zde: http://zpravy.idnes.cz/teplakovy-den-i-cyklostezka-detsti-politici-se-chlubili-vysledky-1c0-/domaci.aspx?c=A111121_182255_domaci_jj

Zavřít Dobrý den,

děkujeme, že jste přišli na naše stránky – vážíme si vašeho zájmu. Většinu obsahu této stránky najdete na www.skolaprodemokracii.cz, kde od září 2015 najdete vše k žákovským parlamentům.

Tato webová stránka je pouze představením naší obecně prospěšné činnosti a zůstává neaktualizována.

Přejít na www.skolaprodemokracii.cz Zůstat na této stránce