People

AKTUÁLNÍ PROGRAMY

logo spd.jpg

 

 

webmail CEDU

 

ZREALIZOVANÉ PROJEKTY

 

logo PTaC.jpg

 

kds_logo.png

 

 

logo-sos.jpg

 

 

logo RŽP.gif

 

 

 

 

 

Konference na téma občanské vzdělávání

2.12.2011

Koncem listopadu jsme ve Varšavě navštívili třídenní mezinárodní konferenci sítě organizací věnujících se občanskému vzdělávání, která je známá pod názvem NECE (Networking European Citizenship Education).

 

Setkali jsme se se zástupci neziskových organizací, vládních institucí i univerzit, abychom společně sdíleli zkušenosti v oblasti občanského vzdělávání a hledali nové cesty jeho rozvoje. Letošní konference se zaměřovala zejména na to, jak oslovit znevýhodněné skupiny obyvatelstva a jak formou občanského vzdělávání posílit jejich pozici ve společnosti.

 

A jaké zajímavé myšlenky si odvážíme? Namátkou:

 

Je extrémně důležité učit děti klást otázky, za tímto účelem zvou v Polsku do škol na besedy mladé lidi, kteří mají zkušenost s migrací a získali pedagogické minimum.


Patriotismus je v britských školách potlačován, naopak historie je vyučována z pohledu různých kultur, i učebnice mají vícejazyčné.


Na proslulé The Summerhill School ve Velké Británii mají fungující žákovský parlament již od 20. let minulého století, celá škola se schází na pravidelných setkáních.


Učitel má být dětem koučem, shodovali se zástupci napříč různými organizacemi.

 

 

Výstupy konference můžete shlédnout a pročíst na: http://blog.nece.eu/

Zavřít Dobrý den,

děkujeme, že jste přišli na naše stránky – vážíme si vašeho zájmu. Většinu obsahu této stránky najdete na www.skolaprodemokracii.cz, kde od září 2015 najdete vše k žákovským parlamentům.

Tato webová stránka je pouze představením naší obecně prospěšné činnosti a zůstává neaktualizována.

Přejít na www.skolaprodemokracii.cz Zůstat na této stránce