Vzdělávací materiály

Soubor aktivit

SOUBOR AKTIVIT je výukový materiál, v němž najdete 180 stran her a metod využitelných v žákovském parlamentu i ve třídnických hodinách, jak na prvním, tak i na druhém stupni.

 

Metody jsou rozděleny do sedmi kategorií:

- aktivity k seznámení a prolomení ledů, 

- na plánování a propagaci,  

- na komunikaci, 

- chrlení a třídění nápadů, 

- na podporu spolupráce, 

- zklidnění či aktivizaci žáků, 

- ohlédnutí a zhodnocení.

Všech 127 aktivit bylo prověřeno praxí. Většinu z nich je možné provádět s minimální přípravou, některé metody mají kopírovatelné pracovní listy.

SOUBOR AKTIVIT je nepostradatelným pomocníkem každého koordinátora a třídního učitele.

 

Cena: 330 Kč (poštovné a balné 150Kč)

Zvýhodněná cena: 900 Kč / 3ks

Šťastný koordinátor

Materiál určený především koordinátorům žákovského parlamentu, kteří mají pocit, že už to na ně tak trochu "padá". Jak učit a přežít to ve zdraví?

 

Ještě než se definitivně rozhodnete, že už na vedení parlamentu nemáte sil, přečtěte si "Šťastného koa". Většina koordinátorů parlamentů jsou učitelé. Člověk tedy nejen, že uči, ale ještě vede parlament a to v poněkud jiné roli. Materiál vám poradí, jak to udělat, abyste lépe snášeli stres (či si ho ideálně nepouštěli k tělu), byli ve své práci efektivnější a především spokojenější. Tento materiál je plný šikovných technik, rad a laskavého humoru - všeho důležitého pro trochu unavené koordinátory...

 

Cena: 150 Kč (+ 150 Kč poštovné a balné)

Zvýhodněná cena: 250 Kč / 2ks

POLITEIA - Rozšířená verze (bez semináře)

Vzdělávací materiály POLITEIA jsou určeny pro třídní učitele, učitele občanské výchovy a koordinátory žákovských parlamentů. Sada sestává z metodiky, pracovcních listů a sebehodnotících formulářů pro žáky, metodik k jednotlivým listům pro učitele, animovaných příběhů na DVD a jejich komiksové verze na papíře.

Rozšířená verze obsahuje aktualizovanou metodiku, soubor zkušeností dalších deseti partnerských škol, karty s otázkami k reflexi lekce s každým pracovním listem.

 

Cena: 700 Kč rozšířená verze (+ 150 Kč poštovné a balné)

Zvýhodněná cena: 1500Kč / 3ks

Zavřít Dobrý den,

děkujeme, že jste přišli na naše stránky – vážíme si vašeho zájmu. Většinu obsahu této stránky najdete na www.skolaprodemokracii.cz, kde od září 2015 najdete vše k žákovským parlamentům.

Tato webová stránka je pouze představením naší obecně prospěšné činnosti a zůstává neaktualizována.

Přejít na www.skolaprodemokracii.cz Zůstat na této stránce