People

AKTUÁLNÍ PROGRAMY

logo spd.jpg

 

 

webmail CEDU

 

ZREALIZOVANÉ PROJEKTY

 

logo PTaC.jpg

 

kds_logo.png

 

 

logo-sos.jpg

 

 

logo RŽP.gif

 

 

 

 

 

I v CEDU se připravujeme na Vánoce…

12.12.2011

I v CEDU se připravujeme na Vánoce…

Pečeme zápisníky pro členy žákovských parlamantů a pod stromeček jsme přichystali zbrusu novou příručku pro zapojování žáků do života v obci "Kreativní demokratická škola – Cesta k aktivnímu občanství".

 

 

Pečeme zápisníky pro členy žákovských parlamentů na 1. stupni, jejich starší kolegové již ochutnávají pilotní verzi zápisníků pro druhostupňové parlamenťáky a pod stromečkem nacházíme zbrusu novou příručku pro zapojování žáků do života obce „Kreativní demokratická škola – Cesta k aktivnímu občanství“.

 

Kreativní demokratická škola – Cesta k aktivnímu občanství

Jedná se o sadu metodických materiálů a pomůcek, které slouží třídnímu učiteli, koordinátorovi žákovského parlamentu či učitelům výchovy k občanství.

Pomocí přehledně vytvořeného manuálu a kartiček pro žáky se můžete s dětmi pustit do pojmenování problémů ve škole, jejím okolí a obci, do jejich třídění a analýzy, komunikace se zástupci obce a veřejností, návrhu vlastního řešení, přípravy kampaně pro vlastní řešení a realizace občanského dne ve vaší škole.

Materiál je adaptací metodiky "Future City Game", kterou s dospělými občany používá British Council v procesu komunitního plánování. Materiál vznikl ve spolupráci s Centrem pro komunitní práci západní Čechy a se školami z Plzeňského kraje.

 

 

Přejeme Vám klidné Vánoce a do Nového roku plnou náruč občanského elánu

Tým CEDU

Zavřít Dobrý den,

děkujeme, že jste přišli na naše stránky – vážíme si vašeho zájmu. Většinu obsahu této stránky najdete na www.skolaprodemokracii.cz, kde od září 2015 najdete vše k žákovským parlamentům.

Tato webová stránka je pouze představením naší obecně prospěšné činnosti a zůstává neaktualizována.

Přejít na www.skolaprodemokracii.cz Zůstat na této stránce