People

AKTUÁLNÍ PROGRAMY

logo spd.jpg

 

 

webmail CEDU

 

ZREALIZOVANÉ PROJEKTY

 

logo PTaC.jpg

 

kds_logo.png

 

 

logo-sos.jpg

 

 

logo RŽP.gif

 

 

 

 

 

Členové parlamentu bojují za bezpečný přístup do školy

24.6.2011

Členové parlamentu na ZŠ v Krnově upozorňují na nebezpečí, které hrozí dětem při příchodu do školy. Jednají nejen s vedením školy, ale také s rodiči a místní samosprávou o tom, co by se mělo změnit, aby cesta do školy byla bezpečnější. Došlo dokonce i na blokádu ulice. Více informací najdete v regionálních médiích: Bruntálský deník, Česká televize, rozhovor se žáky.

 

Víte vy vlastně, co je to BLOKÁDA? Pro nás to znamená, že vlastním tělem zabráníme autům, aby v ranní špičce projížděla kolem naší školy a najížděla na trávník u školy.


Ptáte se, proč jsme to udělali? Horní komora Žákovského parlamentu už dlouho usiluje o bezpečnost našich spolužáků, mezi kterými se každé ráno proplétají desítky aut, snaží se o zachování pěkného prostředí kolem školy. Rozježděný trávník po neukázněných řidičích moc krásný není!!! Naši starší kamarádi vyzkoušeli anketu, natočili film, jednají s městem o řešení neutěšeného stavu, ale někteří rodiče to stále ignorují. Takže odpověď je jasná - chtěli jsme jim také pomoci.


A proto jsme dnes ráno zablokovali cesty ke škole. Myslíme si, že naše akce byla úspěšná, přišlo nás podpořit mnoho spolužáků z prvního i druhého stupně a také rodiče. Děkujeme! Věříme, že to pochopíte „chceme jen pěknou a bezpečnou školu“

 

Zavřít Dobrý den,

děkujeme, že jste přišli na naše stránky – vážíme si vašeho zájmu. Většinu obsahu této stránky najdete na www.skolaprodemokracii.cz, kde od září 2015 najdete vše k žákovským parlamentům.

Tato webová stránka je pouze představením naší obecně prospěšné činnosti a zůstává neaktualizována.

Přejít na www.skolaprodemokracii.cz Zůstat na této stránce